Heyecan Verici Gelişmeler: HIKE Projesi web sitesi resmen açıldı!

HIKE projesinin web sitesinin bugün resmi olarak açıldığını duyurmaktan heyecan duyuyoruz! Bu yeni platform, projenin gerçekleşeceği üç ülkedeki rotalar, ücretsiz yürüyüşler ve yan etkinlikler hakkında ayrıntılı bilgiler içerecek. Katılımcılar web sitesinde parkur haritalarını, etkinlik programlarını ve kayıt prosedürlerini bulabilecekler. Haberler bölümünde, sağlıklı alışkanlıklar ve yaşam tarzına ilişkin bilgilendirici ve eğitici materyaller bir araya getirilirken; medya bölümünde ise etkinliklerimizden fotoğraf ve videoları sergilenecektir.

HIKE projesi üç ülkeden önemli ortakları bir araya getiriyor:

Kültür Rotaları Derneği – Türkiye’de yürüyüş, bisiklet ve at biniciliği için uzun mesafeli rotalar oluşturma ve sürdürme konusunda uzmanlaşmış, kar amacı gütmeyen bir kuruluş. Yürüyüş meraklılarının çeşitli ilgi alanlarına hitap eden 20’den fazla uzun mesafeli yerel ve uluslararası trekking rotasını sürdürmektedir.

Paths of Greece – Yunanistan’ın kültürel mirasını ve çevrenin korunmasını yürüyüş parkurları aracılığıyla teşvik etmeye adanmış bir sosyal kooperatif işletmesidir. Modern ihtiyaçlara göre uyarlanmış tarihi patikalara dayalı parkurlar tasarlamaya, uygulamaya ve tanıtmaya odaklanırlar.

European Association of the Via Francigena ways (EAVF) – İngiltere, Fransa, İsviçre ve İtalya’da 3.000 km’den fazla uzanan tarihi rotayı tanıtmaya adanmıştır.

Projenin amacı, katılımcılara üç ikonik Avrupa patikası boyunca rehberlik etmek ve tüm fitness seviyelerine uygun olarak tasarlanmış özel yürüyüş etkinlikleri aracılığıyla daha sağlıklı ve daha aktif yaşam tarzlarını teşvik etmektir:

Eylül ayında İtalya’da Via Francigena: Güneşli İtalyan bölgesi Puglia’daki güzel patikayı keşfedin. Rotanın Bari’den Monopoli’ye ve Torre Canne’den (Fasano) Brindisi’ye uzanan kıyı etaplarında gerçekleşecek iki yürüyüş hafta sonu kültürel, sportif ve gastronomik etkinliklerin yanı sıra unutulmaz gün batımı kutlamalarını da içerecektir. Via Francigena programı hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Ekim ayında Yunanistan’da Via Egnatia: Romalılar tarafından tasarlanan bu antik yolun kalıntılarını izleyebileceğiniz Yunanistan’daki Via Egnatia boyunca seyahat edin. Nefes kesici şelaleler, interaktif atölyeler ve önemli miras alanlarına kültürel ziyaretler ile Edessa, Prophitis Ilias ve Arnissa’yı kapsayan bölümleri keşfedin. Via Egnatia yürüyüşlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinin.

Kasım ayında Türkiye’de Hoşgörü Yolu: İzmit’in tarihine tanıklık eden yürüyüşlerinden tabiatın içindeki zorlu parkurlara kadar medeniyetleri şekillendiren manzaralarda yolculuk yapın. Etkinliklerde İzmit kent merkezindeki tarihi mahalleler, Beş Kayalar Tabiat Parkı’ndaki büyüleyici manzaralar, Servetiye’deki Kurtuluş Savaşı siperleri ve Gölkay Park yakınındaki antik su kemerleri de dahil olmak üzere birçok simge yapı yer alacak. Daha fazla bilgi için lütfen Hoşgörü Yolu bölümünü ziyaret edin.

En son güncellemeler, kayıt ve organizasyon detayları için web sitemizi takipte kalın!

Pictures via Unsplash